Kamilowski Menu

Permalink:

Bajki, które warto zobaczyć w 2016

Bajki, które warto zobaczyć w 2016

„Bajki, które warto zobaczyć w 2016” (chyba;). Ostatnio przeszukiwałem internet w poszukiwaniu filmów animowanych dzięki, którym będę mógł się zresetować, tak jak to miało miejsce po obejrzeniu „Megamocnego” czy też „Potworów i spółki”. Zastanawiam się także, czy na którąś z tych produkcji nie pognamy do kina z Luśką, ale to jeszcze zobaczymy. Opcja biegania za córką po ciemnych schodach nie za bardzo przypada mi do gustu. Po obejrzeniu poniższych trailerów, na niektóre z tych filmów czekam zacierając ręce, a niektóre pewnie będą smakowały jak odgrzewane kotlety.. po raz enty.  Zatem zapraszam cię do listy pod tytułem:

Bajki, które warto zobaczyć w 2016

„Sekretne życie zwierzaków”

„The Secret Life of Pets”

Wrzesień. Produkcja studia „llumination entertainment” odpowiedzialnego m.in za ‚Minionki’. To jest premiera na którą czekam najbardziej. Zwiastun nie zdradza wiele, ale animacja od początku chwyta za serducho:) Czyż ten kanarek nie jest genialny? No i chyba jedyny pewniak na wypad z żoną do kina.

„Gdzie jest Dory?”

„Where is Dory?”

Premiera 17 czerwiec 2016. Produkcja studia „Pixar”. „Gdzie jest Dory?” jest kontynuacją genialnego „Gdzie jest Nemo?” z roku 2003 o którym już napisałem kilka słów tutaj w kontekście najlepszego ojca w popkulturze.  Ufam, że ta animacja nie podzieli losu ‚Shreka’ czy też innych animowanych kontynuacji, które zazwyczaj były o poziom gorsze, albo zwyczajnie kiepskie.  Oby oby i zapraszam do krótkiego trailera.

„Vaiana: Skarb oceanu”

Premiera 23 listopad 2016 roku. Film twórców „Zwierzogrodu” i „Krainy lodu”. Zapowiada się kolejna piękna animacja w Nowo Zelandzkich klimatach. Oryginalny tytuł tej produkcji to „Moana”, ale z racji praw do tej nazwy w Europie mamy inny tytuł. Jest to historia młodej dziewczyny, która wyrusza w wielką podróż po oceanach, aby dokonać dzieła swoich przodków. Po drodze poznaje półboga Maui, który dzielnie ją wspiera i zaciekle dodaje otuchy,a także ratuje z opresji przy walce z kolejnymi potworami. Brzmi zwyczajnie, ale wygląda obłędnie!

 

„Zwierzogród”

„Zootopia”

Premiera 19 lutego 2016. Odpowiedzialność wziął na siebie Disney, a scenariusz i animacji spod ręki twórców „Krainy lodu” i „Wielkiej 6”. TO MUSI BYĆ DOBRE. Obejrzyj zwiastun i powiedz czy lemuraski nie są zajebiaszcze? No i coś z mojej branży więc trzeba wspierać;)

PO PREMIERZE:

Czy warto obejrzeć? Jeżeli chodzi o recenzję bez spoilerów, z którą się w pełni zgadzam, to zapraszam do Potwora

–>> KLIK KILK <<–

„Kung fu panda 3”

01 kwietnia 2016. Dreamworks prodakszyn. I tu się pojawiają pierwsze znaki zapytania, gdyż jak wcześniej wspominałem odgrzewany naleśnik nie zawsze smakuje najlepiej, a zwłaszcza, gdy wrzucisz, go do mikrofali. No ale co ja mogę, że pierwsza część Pandy była mistrzostwem świata? Część 2 nie zrobiła na mnie wrażenia, ale ufam, że w tym przypadku zadziała efekt sinusoidy. Trzeba mieć nadzieję.

„Angry birds”

 27 maj 2016. Producentem jest Sony Pictures oraz Rovio. Nie jestem przekonany co do siły tego filmu, którego scenariusz oparty jest na grze na komórki i tablety. Trzeba mieć nadzieję, że będzie dobrze pod względem historii, bo o efekty wizualne na pewno nie mamy się co martwić. Zresztą co ja tam będę dużo pisał, ale z utęsknieniem wypatruję już moich ulubionych zielonych prosiaków.

Jeżeli szukasz dobrej recenzji tego filmu to zapraszam tutaj: >> KLIK KLIK<<

„Misiek w Nowym Jorku”

„Norm of the north”

05 lutego 2016. Splash Entertainment. Z tego co wyczytałem to animowany debiut na dużym ekranie. I jakoś nie wiążę dużych nadziei z tą animacją, gdyż po trailerze widzę schematy, które kiedyś już były. Takie połączenie „Happy feet”, „Madagaskaru” i „Smerfów”. Lemingi w mało sympatycznej formie i raczej irytują, a nie bawią. Przekonamy się już w lutym.

„Epoka lodowcowa 5”

„Ice Age: Collision Course”

29 lipca 2016. Blue sky studios. Odcinanie kuponów z Mańkiem i Sidem. Tym razem na przeszkodzie staje kosmos, a wszystko dzięki niefrasobliwości wiewióra. Nie ukrywam, że jak widzę tą 5 na końcu tytułu to już się boję, ale wyniki oglądaloności poprzednich części robią jednak swoje. Co nas nie zabije to nas wzmocni:)

„Bociany”

„Storks”

23 września 2016. Warner Bros. Ponoć film na który warto zabrać młodzież kiedy zapyta „Skąd się biorą dzieci?”, ale to info niepotwierdzone. Na chwilę obecną jeden trailer, który jest w skąpy w informacje dotyczące fabuły. W obsadzie głosowej Andy Samberg i psychopatyczny Kelsey Grammer z serialu „Boss”.

„Sausage party”

I ostatni będą pierwszymi. Premiera wakacje 2016 i jestem pewien, że to będzie HIT. Bajka zdecydowanie nie dla dzieci z uwagi na ostry i cięty język, a w zasadzie przez „fucki”, „shity” i inne tego typu. Głosy użyczają tuzy Holywoodu między innymi Edward Norton, Seth Roger, James Franco, Jonah Hill. Fabuła? Produkty z supermarketu szukają prawdy o swoim przeznaczeniu… czyż to nie genialne?

I uczynisz mi wielką przyjemność, gdy zaszczycisz mnie polubieniem:)


fot. źródło

Inline
Inline