Kamilowski Menu

Permalink:

Co warto zobaczyć w Gdańsku? (4) Staróweczka

IMG_1710

Dziś kolejny fragment Gdańska. Tym razem wybraliśmy się w najbardziej znane miejsce Trójmiasta, czyli na Staróweczkę. Miejsce idealne na spacer, ale ilość turystów jest trochę przytłaczająca i ciężko o fajne zdjęcia przy takich tłumach. Pomimo wszystko zapraszam na nasza krótką podróż.

Z uwagi, iż Starówunia jest miejscem o którym słyszał chyba już każdy i napisano o nim tysiące słów to ja będę w nie oszczędny. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Zielonej Bramy, czyli od strony Motławy, czyli odpowiednika londyńskiej Tamizy albo praskiej Wełtawy. W tle widać piękny Żuraw, który na tyle się spodobał producentom Wiedźmina, że aż umieścili go w swojej grze. Z krótką historią Zielonej Bramy, można zapoznać się na przykład na tej stronie -> Klik Klik.

Po przejściu przez bramę wchodzimy na Długi Targ, gdzie mieści się między innymi Dwór Artus, Neptunik oraz Hard Rock Cafe:) Osobiście najbardziej żałuję, że nie pamiętam czasów jak w tym miejscu jeździły tramwaje. W sumie ciężko by było, abym to pamiętał skoro torowisko usunęli w lipcu 1959 roku, czyli 2 lata po moim urodzeniu. To musiał być piękny widok.

IMG_1548

IMG_1560

IMG_1574

Z Długiego Targu udaliśmy się na ulubioną ulice mojej lubej, czyli ul. Mariacką. Na moje oko jedyne klimatyczne miejsce na Starówce, których powinno być znacznie więcej. Gdy porówna się na przykład Gdańsk do Pragi to moje miasto nagle staje się miasteczkiem i to jest przykre. A potencjał w Gdańsku jest ogromny tylko nadal nie wykorzystywany.

IMG_1613

A po wyjściu z Mariackiej rozpościera się piękny widok na przystań jachtową. Nasz jest zaznaczony strzałką.

IMG_1646

W tym miejscu jest planowa super nowoczesna kładka, która będzie prowadziła do Filharmoni Bałtyckiej co uważam za plan doskonały. Tylko cały czas nie wiadomo kiedy projekt zostanie zrealizowany. Pod zdjęciem krótki film prezentujący jak kładka mogłaby wyglądać.

IMG_1658

A na koniec wycieczki nawet córek nieśmiało uśmiechnął się do obiektywu:)

IMG_1673

A w tym miejscu linki do pozostałych miejsc, które są warte zobaczenia w Gdańsku. Serdecznie zapraszam.

Co warto zobaczyć w Gdańsku? (1) Stogi Plaża

Co warto zobaczyć w Gdańsku? (2) Westerplatte

Co warto zobaczyć w Gdańsku? (3) Park Oliwski

 

Inline
Inline