Kamilowski Menu

Permalink:

Jak zostać super tatą, czyli kilka rad z humorem

jak zostać dobrym ojcem

Jak zostać dobrym ojcem? Ten poradnik jest najlepszym przykładem zuchwalstwa i bezczelności z mojej strony. Moja córuś jeszcze od ziemi nie odrosła, a ja już porad udzielam! Na dodatek przykładu nikt mi nigdy nie dał, a świetnych ojców znam tylu ile mam palców w trzeciej ręce, czyli.. no właśnie. Blogosfera jednak daje do myślenia i natrafiłem na kilku takich z głową na karku i nie od parady. Logika i bystrość umysłu, którą dysponuje w stopniu zadowalającym pozwoliła mi zaś na opracowanie zasad, które Wam ojcowie umożliwią założenie peleryn na grzbiety i będziecie korzystać z przydomku SUPER.  Zatem do dzieła.

  Jak zostać super tatą?

Jeżeli chcesz zostać super ojcem to potrzebujesz super żony/partnerki, która jest również super matką. Drodzy panowie to właśnie super żona uwalnia w nas wszystko co najlepsze. Można oczywiście próbować bez tego elementu, ale w moim mniemaniu jest to niezwykle trudne i uciążliwe. I tu nasuwa się na myśl porównanie piłkarskie. Z piłką można biec pół boiska, dryblować i wymijać kolejne przeszkody, ale o ile łatwiej jest otrzymać perfekcyjne podanie w pole karne?

Super ojciec działa podprogowo, czyli korzysta z tzw. percepcji subliminalnej (oddziaływanie na mózg informacjami bez jego świadomości ich spostrzegania). Działanie oczywiście opiera się na wpływaniu na nasze niczego nie świadome pociechy. I tak np. można wykorzystać chwilę, gdy układamy nasze dziecię do snu. Osobiście mam taki patent, że zanim moja córka zaśnie powtarzam jej cicho, ale pewnym siebie tonem i z nutą lekkiego rozmarzenia „Jak ja ci zazdroszczę, że masz takiego super ojca jak ja”. Ten sprytny i wyrafinowany sposób ma na celu stworzenie otoczki legendy wokół naszej osoby, zanim faktycznie tą legendą się staniemy.

 Mówią, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Moja babcia jednak twierdzi, że mieć chęci to połowa sukcesu. Dlatego też, chcąc być the best daddy in the world trzeba się nauczyć jak zrobić, by nasza pociecha czuła, iż wszystko co ją otacza jest przygodą. To co mnie mierzi wśród ludzi to ich marazm i znudzenie otoczeniem. Dziecko każdego dnia chce zdobywać świat niczym Kolumb Amerykę, więc czemu go w tym nie wspierać i mobilizować w poszukaniach? Dzieląc radość dziecka, doceniając jego entuzjazm tylko zachęcamy je by z większym zapałem poszerzało kręgi swojej ciekawości.  Po za tym w umiejętny sposób z każdego drobiazgu można uczynić podróż na koniec świat, a wystarczy tylko trochę wyobraźni. Jeżeli jednak ktoś ma deficyt w zakresie nietuzinkowego widzenia codzienności to polecam internety, gdzie można czerpać inspiracji w bród.

Być jak rycerz, który jest ostoją i w prawości żyje (to już górna półka). Duma i honor. „Proud and justice” krzyknął William Wallece i pobiegł w sukience na wroga. Gdy dziecię widzi w tobie, drogi tato, jednego z rycerzy króla Artura, którego zbroja lśni niczym diament w słońcu to możesz być pewien, że jesteś na dobrej drodze do tytułu super ojca. I jak sam Artur nie musisz wyjmować Excalibura z kamienia, gdyż wystarczy tylko, że ten kamień z mieczem uniesiesz.

Większość z nas nigdy nie będzie w stanie otworzyć swojemu dziecku wszystkich drzwi. Niektóre z nich będą zabite dechami, a do niektórych klucza nigdy się nie odnajdzie. Jest jednak taki zwrot, że jeśli drzwiami się nie da to można próbować oknem. I tu zadanie dla super rodzica, aby otworzyć każde okno swojemu dziecku by widziało szereg możliwości przed nim stojących. Super ojciec pokaże swojej pociesze szerokie spektrum wyborów, które będzie potrafił zaakceptować.

No i na koniec chcę tylko powiedzieć, że super ojciec ma talent do bajek. Opowiada je bez zastanowienie i nie tylko swojej wybrance. Jednak jeśli nie potrafi nic wymyślić to niech chociaż jej kilka poczyta. Też będzie super tatą.

 

Jeżeli uważasz, że ten wpis przedstawia wartość dodatnią to czynisz mnie osobą szczęśliwą. Jeżeli zaś w przypływie pozytywnych fluidów postanowisz polubić mój profil, subskrybujesz mojego bloga i pozostawisz po sobie ślad w postaci komentarza to wiedz, że jestem Twoim fanem. Tym samym chcę Ci powiedzieć, że dajesz mi motywacje do dalszego działania oraz czuję się przez Ciebie doceniony. A co najważniejsze to stanowi dla mnie duże wsparcie. Dziękuje.

Inline
Inline