Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2022 in Uroda |

Jak dbać o włosy farbowane?

Koloryzacja włosów to często wykonywany zabieg, dzięki któremu w szybki sposób możemy podkreślić naturalne piękno lub wręcz przeciwnie – zupełnie odmienić swój wygląd. Co jednak zrobić, aby kolor jak najdłużej utrzymał się na włosach, a kosmyki były lśniące i zdrowe?

Pielęgnacja włosów farbowanych – o czym warto pamiętać?

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów fryzjerskich, na jednym z pierwszych miejsc zdecydowanie należy umieścić koloryzację. Wiele kobiet na całym świecie farbuje włosy chcąc całkowicie odmienić wygląd, podkreślić naturalny odcień włosów lub zatuszować oznaki starzenia w postaci siwizny. Obecnie, zarówno w salonach fryzjerskich, jak i drogeriach można znaleźć farby do włosów, które mogą pochwalić się dużo lepszym składem niż jeszcze kilkanaście lat temu. Coraz częściej drażniące substancje zastępowane są tymi o łagodniejszym działaniu, dzięki czemu kosmyki nie stają się po czasie osłabione i zniszczone. Warto jednak pamiętać, że o włosy farbowane należy dbać w szczególny sposób, robiąc to na każdym etapie ich pielęgnacji. Jak jednak robić to w prawidłowy sposób?

Do mycia włosów używaj odpowiedniego szamponu

Niedawno farbowałaś włosy, jednak kolor już znacznie stracił na intensywności? Problem ten pojawia się bardzo często i zazwyczaj spowodowany jest użyciem nieodpowiedniego szamponu. Koloryzowanym kosmykom nie służą zwłaszcza produkty oczyszczające, w tym o działaniu przeciwłupieżowym, które znacząco przyczyniają się do szybszego wypłukiwania barwnika. Do mycia najlepiej używać szamponów dbających o intensywność koloru włosów farbowanych – dzięki temu skutecznie oczyścisz skórę głowy i włosy, mając jednocześnie pewność, że ich odcień przez dłuższy czas pozostanie tak samo intensywny.

Po myciu nałóż odżywkę

Mycie włosów to tylko pierwszy z podstawowych etapów, który ma za zadanie oczyścić skórę głowy. Kolejnym krokiem powinno być zaaplikowanie produktu, który odżywia włosy i ułatwia rozczesywanie. Najlepiej wybierać odżywki, w których składzie znajdują się mieszanka aminokwasów, olejki eteryczne lub innego rodzaju składniki aktywne, które zadbają o naturalną miękkość kosmyków. Jednymi ze szczególnie wartych uwagi stanowią produkty artego, które znajdziesz na stronie kokomarle.eu. Odżywka artego została stworzona specjalnie z myślą o włosach koloryzowanych, dzięki czemu doskonale regeneruje i wygładza kosmyki. Wystarczy, że zaaplikujesz niewielką ilość odżywki na odsączone ręcznikiem włosy. Wmasuj delikatnie produkt, a następnie dokładnie spłucz letnią wodą.

Stosuj kosmetyki ochronne

Pielęgnacja włosów koloryzowanych zdecydowanie nie powinna ograniczać się wyłącznie do użycia szamponu i odżywki. Ciepło suszarki, wysoka temperatura lokówki lub prostownicy, a nawet promieniowanie słoneczne i słona woda sprawiają, że kolor szybciej staje się wypłowiały. Jak temu zaradzić? Najlepiej w tym celu stosować kosmetyki o działaniu ochronnym, które nie tylko przedłużą trwałość koloru, ale także zapobiegną powstawaniu zniszczeń na powierzchni włosa. Możesz zdecydować się na przykład na produkty zawierające w swoim składzie proteiny jedwabiu – jedwabne proteiny sprawią, że włosy staną się wyjątkowo lśniące i gładkie.