Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 20, 2022 in Zdrowie |

Ośrodek rehabilitacji ortopedycznej jaki wybrać?

Urazy, a rehabilitacja jaką formę wybrać?

Badnia robione przez Narodowy Fundusz Zdrowia wykazały, że wśród osób starszych najczęstszą przyczyną urazów narządu ruchu są złamania i kontuzje spowodowane kłopotami z utrzymaniem równowagi i osteoporoza. Osoby po przebytych urazach jeszcze bardzo długo po całej sytuacji mają problemy z dojściem do pełnej sprawności, jak też ograniczają swoje życie towarzyskie czy unikają wielu czynności mogących spowodować kolejny uraz. Aby szybciej powrócić do zdrowia po przebytej kontuzji zaleca się rehabilitację. Niestety w przypadku osób starszych bardzo często występuje kłopot w postaci dojazdu na taką rehabilitację związany z brakiem środków transportu. Często bywa też tak, że koszt dojazdu rehabilitata do domu jest bardzo wysoki, a i ogranicza możliwość ćwiczeń, ponieważ rehabilitant nie może zabrać ze sobą zbyt wiele sprzętu, który bardzo często zajmuje dużo miejsca. Zaleca się więc dla wygody pacjenta umieszczenie go w ośrodku rehabilitacji ortopedycznej.

Kto może zostać umieszczony w ośrodku rehabilitacji?

Ośrodek rehabilitacji ortopedycznej jest zalecany dla osób:

  • po przebytych urazach w obrębie kości, stawów, mięśni,
  • mających wrodzoną dysfunkcję układu ruchu,
  • po przebytym zapaleniu narządów układu ruchu,
  • mających zmiany zwyrodnieniowe w obrębie narządów ruchu,
  • po przebytej chorobie nowotworowej, któregokolwiek z narządów ruchu,
  • po operacji układu ruchu,
  • zmagających się z następstwami zmian hormonalnych, które mają wpływ na układ ruchu.

W przypadku jeżeli w ośrodku rehabilitacyjnym umieszczamy osobę starszą to warto zasięgnąć informacji, czy ośrodek ten przystosowany jest do osób starszych. Dla przykładu ośrodek rehabilitacji ortopedycznej Piotrków Trybunalski to miejsce przyjazne seniorom. Wokół budynku znajduje się wiele zielonej przestrzeni, a zatrudniony personel ma bardzo opiekuńcze i cierpliwe podejście do ludzi starszych. Odnośnie wyposażenia to w ośrodku znajduje się wiele różnych, nowoczesnych sprzętów.

Po opuszczeniu ośrodka gwarantuje się częściowe lub całkowite przywrócenie funkcji narządu ruchu oraz ułatwienie powrotu do aktywności życiowych, które uległy zanikowi po wypadku, wrodzonych lub nabytych chorób. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie. Program rehabilitacji jest dostosowany do konkretnego pacjenta poprzez terapię manualną, ćwiczenia fizyczne, oraz zabiegi fizykoterapeutyczne, mające wpływ na skrócenie czasu leczenia do minimum. Pracownicy ośrodków skutecznie zwalczają lęk przed wyjściem z domu, a także zachęcają do samodzielnej pracy i ćwiczeń. Uzyskanie większej samodzielności pacjenta,a także usprawnienie ruchowe w przyszłości najprawdopodobniej zapobiegnie kolejnym urazom.

Ośrodki rehabilitacji zapewniają doskonałą opiekę, różnorodność ćwiczeń na specjalistycznym sprzęcie, a także miłą i ciepłą atmosferę.